Кращий сайт для жителя села

Супрун: панамки влітку – міф чи необхідність

За словами колишньої очільниці МОЗ Уляни Супрун , влітку голову захищає не лише панамка, і самим лише прикриттям голови в спеку не обійтися. Від сонця і високої температури потрібно захищатися комплексно, але правильно дібраний захист голови в цьому може суттєво допомогти.

«Різні народи, життя яких повне сонця, не дарма вигадали тюрбани, брилі, очіпки, парасолі (до речі, це слово в іспанській означає «для сонця»), «арафатки», коркові шоломи та бейсболки, аби закривати голову від сонця. Літнім полуднем сонячне проміння спрямовано перпендикулярно до землі, тому тіні короткі і сонце пече в голову та плечі», – пише Супрун.

Безпосереднє та тривале нагрівання голови призводить до погіршення координації рухів та когнітивних здібностей. Це значить, що можна впасти, не впоратися з управлінням транспортного засобу чи робочого приладдя.

Причина в тому, що саме нейрони мозочка – ділянки мозку, що відповідають за координацію рухів, гинуть під час сонячного і теплового ударів.

Лікарка розповідає, що досить довго дослідження впливу спеки на стан здоров’я людей були зосереджені довкола температури і запобігання перегріванню. Чи світить сонце при цьому на голову, до уваги не брали, і вважали носіння головних уборів лише чимось традиційним. Та справді важливо, аби ультрафіолетове випромінювання не потрапляло на голову. Що захищатиме череп та мозок – особливого значення нема за одним винятком. Коли мова йде про безпеку праці потрібні шоломи з вентиляцією та охолодженням.

«Вранці та по обіді, коли сонце уже не в зеніті, під пряму дію променів потрапляють інші частини тіла. Отже, якщо головні убори це must у полудень, то в інший час важливо також захищати решту тіла від сонячних опіків та запобігати тепловому удару».

Новини

Господар

Здоров'я