Кращий сайт для жителя села

Болить голова уранці? 8 головних причин

Недостатня кількість сну.

Організм потребує 7–8 годин, щоб нормально функціонувати. Його нестача позначається на рівні гормонів у крові, що призводить до підвищеного артеріального тиску й стресу. У цій ситуації можна поспати 20–30 хвилин, що дасть змогу трохи нормалізувати роботу організму. Надалі слід повернутися до нормального циклу сну.

Надмірна тривалість сну.

Сон більше 9 годин уночі пов’язаний зі зниженням рівня серотоніну, що у свою чергу, негативно позначається на припливі крові

до мозку й може призвести до головного болю. Такий вид головного болю знаний багатьом у вихідні, коли люди вирішують відіспатися після робочих буднів.

Уживання алкоголю у вечірній час.

Навіть невелика кількість випитого алкогольного напою може спровокувати зне

воднення, що зменшує об’єм крові, яка припливає до мозку. Тож слід випити 0,5–1 л води (за кілька прийомів), до якої добре було б додати сік лимона (вітамін С прискорює виведення алкоголю з організму).

Хропіння.

Головний біль може бути ознакою апное вві сні – затримки дихання, внаслідок чого мозок недоотримає

кисень. Це може спричинити підвищення внутрішньочерепного тиску і, як наслідок, призвести до головного болю.

Уживання кофеїну не за графіком.

Кофеїн стимулює нервову систему. Тож коли людина, яка регулярно п’є каву, не отримує дозу кофеїну о звичній порі, це може призвести до різкого розширення кровоносних судин у мозку, підвищення внутрішньочерепного тиску. Однак надмірне вживання кофеїну також провокує

головний біль. У такій ситуації краще відмовитися від уживання кофеїну, щоб почуватися ліпше. Однак це варто робити поступово, протягом 1–2 тижнів.

 Депресія.

Депресія пов’язана зі зниженим рівнем серотоніну. Крім того, в осіб із

депресією часто порушується графік сну, що може спровокувати головний біль. Прийом болезаспокійливих може полегшити такий головний біль, проте для його остаточного усунення конче треба впоратися з головною причиною – депресією.

Підвищений артеріальний тиск.

У разі підвищеного артеріального тиску не-рідко розвивається головний біль. Для контролю цього стану часом достатньо внести зміни в спосіб життя або ж

вдатися до препаратів проти гіпертензії, які призначив лікар.

Патологія судин або мозку.

У деяких випадках головний біль може вказувати на серйозну проблему, таку, як пухлина головного мозку чи аневризма. Тому слід звернутися до лікаря, якщо головний біль турбує часто.

Новини

Господар

Здоров'я