Кращий сайт для жителя села

Пенсії перерахують у березні Кому додадуть, а хто залишиться без надбавки

В Україні з 1 березня почнуть проводити щорічну індексацію пенсій. Цього року розмір надбавки складе до 11%. Частина пенсіонерів не отримає нічого, інші ж можуть розраховувати на надбавку в розмірі понад 1 тис. грн.

Як проведуть індексацію? Під час осучаснення на 11% підвищать розрахунковий розмір середньої зарплати за три роки, на підставі якої рахується пенсія. Однак підвищуватимуть тільки розрахунковий розмір. Тобто без урахування надбавок за стаж, доплат для окремих категорій і т.д.
Розмір індексації (11%) – половина від динаміки зростання середніх зарплат за минулі три роки плюс половина від минулорічної інфляції. Дані точної статистики з’являться тільки в березні, але чиновники вже підрахували, що це буде близько згаданих 11%.
Хто нічого не отримає, а кому додадуть більше тисячі гривень? Ті українці, які зараз отримують пенсію в розмірі 9090 грн можуть розраховувати на надбавку близько 1 тис. грн. Зовсім без надбавки залишать тих, хто за формулою заробив на пенсію, розмір якої менше 11% від мінімальної, а також тих, хто зараз отримує максимальну пенсію.
Навіщо проводять індексацію?Пенсії в Україні рахуються за такою формулою:
Середня зарплата за останні три роки (по країні) х співвідношення власної зарплати до середньої по країні х стаж у роках х 1%.
Справа в тому, що перший показник щорічно старіє. Зарплати зростають швидше, ніж підвищують пенсії. Це призводить до того, що «старі» пенсіонери з кожним роком стають біднішими, а «нові», які з таким же рівнем зарплат і стажем виходять на заслужений відпочинок, отримують значно більше.
Щоб виправити ситуацію вирішили щорічно рівень середньої зарплати за три роки у формулі підвищувати на коефіцієнт. Цей коефіцієнт рахується як сума 50% інфляції за минулий рік і середньої динаміки зростання зарплат за минулі три роки.

Новини

Господар

Здоров'я