Кращий сайт для жителя села

Чарівне питання, що зупиняє дитячу істерику

Відомі закордонні експерти в області дитячої психології Адель Фабер і Елейн Мазліш вивели чотири неправильні батьківські реакції на дитячі істерики. На думку фахівців, в складній ситуації переважна частка мам і тат використовує наступні прийоми:
• небажання вислуховувати дитину — доросла людина відсторонюється від дитячої істерики, відмовляючись звертати увагу на дитину під час її емоційного сплеску;
• розумні поради — «ти ж розумієш, що не можна забувати свої речі в школі, тому що їх можуть взяти»;
• заперечення почуттів — «не плач через свою черепашку, це дурниця»;
• логічні пояснення — «я ж сказала, що у мене немає грошей купити тобі пластівці».
Жодна з перерахованих реакцій не зупинить істерику, оскільки в ній батько не пропонує дитині співчуття і увагу. Що потрібно всім дітям в складний момент? Всього лише батьківське розуміння.
Наприклад, сказати дитині, що розумієте її злість або образу залежно від ситуації. Але перш за все, присядьте перед дитиною так, щоб ваші очі знаходилися на одному рівні, і задайте її тільки одне питання: «це маленька, середня або велика проблема?».
Всі психологи сходяться в єдиній думці: щоб дитина заспокоїлася, вона повинна побачити в нас друга. Кого бачать діти в стані істерики прямо перед собою? Швидше за все, дуже злу або розгублену людини, яка кричить у відповідь, загрожує покаранням або відмахується від ситуації. Задавши дитині питання «це маленька, середня або велика проблема?», ви демонструєте повне розуміння і непомітно «перемикаєте» маленького порушника спокою на обдумування відповіді.
Дочка ридає через зламану ляльку? Попросіть її відповісти на ваше запитання. Швидше за все, це буде маленька проблема. Запропонуйте дочці укласти сьогодні в ліжечко того симпатичного ведмедика або пограти в «лікарню». Якщо завтра їй захочеться надіти на себе штанці, які ви тільки що випрали, нехай це буде середньою проблемою. Оцініть ситуацію разом, а потім запропонуйте дитині вибрати будь-який інший наряд на свій смак.
Не варто демонструвати зневагу або злість. Покажіть дітям, що поділяєте їхні проблеми, і ситуація покращиться на очах.

Новини

Господар

Здоров'я