Кращий сайт для жителя села

Як заснути, коли прокинувся серед ночі?

Техніка від американських психологів, перевірена на практиці

Таке буває з кожним: прокидаєшся посеред ночі і крутиш в голові настирливі думки. Будильник поставлений на 6.30. А завтра понеділок і важливі справи, під час яких треба мати «свіжу голову». І де взяти грошей на виплату по кредиту?
Це абсолютно жахливий стан, який, за підозрами антропологів, міг дістатися нам у спадок від наших древніх печерних предків. Протягом багатьох тисяч років кожен член племені повинен був відсидіти свою частину ночі, сторожуючи багаття і спокій племені, так що будь-яка відповідальна людина мимоволі прокидається вночі кілька разів, коли в її мозку телефонує будильник прапрадідів: а чи не пора на вахту?
На щастя, цивілізація еволюціонувала до того, що багаття більше вартувати не треба. Що ж робити з древнім інстинктом?
По-перше, психологи пропонують перевірити, чи дотримуєтеся ви трьох правил якісного нічного сну.
• Не пити забагато на ніч (особливо алкоголю, бо він погіршує нашу здатність занурюватися в глибокий сон).
• Відключатися від гаджетів хоча б за годину до сну. Надлишковий інформаційний потік може викликати підсвідому тривогу і включати «будильник наших предків».
• Не надто багато спати вдень. Взагалі, невеликий денний сон корисний, проте людям з безсонням категорично протипоказаний.
Ти вже все це випробував, навіть провітрювати спальню став, виключив всі джерела світла, зробив масаж і сходив у ванну. Що далі? Ну ладно, зараз розповімо про той дієвий спосіб, як швидко заснути знову.
Отже, психологи запевняють, що основна причина вашого безсоння в тому, що ви дуже хвилюєтеся з приводу того, що не виспитеся, і наказуєте собі заснути швидше. На жаль, від цього ваш мозок збуджується ще більше. Ключем до того, щоб швидше заснути, є замирення.
Треба прийняти той факт, що ви не будете спати зараз. Запаліть м’яке жовте світло (це важливо, бо біле різке світло знижує вироблення мелатоніну, а жовтий спектр якраз збільшує вироблення цього «сонного гормону») і візьміть нудну книжку. Або включіть аудіокнигу з лекціями з… ну, згадайте що викликало у вас непереборну тугу в студентські та шкільні роки.
А тепер дійте від противного і всіляко старайтеся фокусувати увагу на книжці або лекції. Вам обов’язково потрібно прочитати хоча б 50 сторінок… є дуже велика ймовірність, що вже на третій сторінці книжка випаде у вас з рук і ви будете солодко спати.
Загалом, головний секрет того, щоб швидко зануритися назад в сон, — це сфокусувати свою увагу на чомусь дуже сумному, далекому від ваших проблем.
Якщо немає книжки і навіть аудіолекції, то американські психологи радять спробувати перераховувати подумки речі, не пов’язані між собою. Створити послідовність абсолютно несподіваних речей. Стеля, рубанок, яєчня, рюші, асфальт, племінниця, синхрофазотрон… ось в такому ключі. Ця техніка працює приблизно в половині випадків, а ось сумна книжка або лекція б’ють майже напевно!

Новини

Господар

Здоров'я