Кращий сайт для жителя села

Як менше платити за «комуналку»?

Влада вчергове підвищила плату за комунальні послуги. Як платити менше?
Перевірте енергоефективність побутової техніки. Сучасна побутова техніка підрозділяється на класи енергоефективності. Чим він вищий (А ++, А +, А), тим менше енергії прилад споживає за годину. Якщо ваш холодильник і духовка мають маркування нижче C, варто задуматися про їх заміну. Так, це теж потребуватиме вкладень, але в довгостроковій перспективі вигода виявиться набагато більше.
Наливайте в чайник стільки води, скільки потрібно зараз. Електрочайник споживає багато енергії. Щоб закип’ятити повний дволітровий чайник, потрібно близько 5 хвилин. Нагрівання чашки води займе не більше хвилини, а значить, ви заощадите кілька десятків ват, що в перекладі на місячні показники досить відчутно (15-20 кВт / год). І очистіть чайник від накипу — він буде закипати швидше, заощаджуючи електроенергію.
У багатьох квартирах з централізованим опаленням немає лічильників на газових плитах – грійте чай на плиті. Періть на менших потужностях. Ми часто вибираємо режим прання, не подивившись на ярличок виробу. Нагрівання води до 60°С вимагає в чотири рази більше електроенергії, ніж до 30°С. Далеко не завжди потрібна гаряча вода (60°С і вище), щоб відіпрати забруднення. Ще один спосіб економії — віджимання на менших обертах (600 або 800 замість 1200).
Виймайте продукти з морозилки заздалегідь. По-перше, природна розморожування корисніше. По-друге, навіщо включати мікрохвильовку або духовку, якщо за кілька годин все розмерзнеться природним шляхом?
Вимикайте електроплиту заздалегідь. Поверхня електроплит, як правило, зроблена з керамічних матеріалів, які досить довго тримають тепло. Якщо в кінці рецепта написано: «Тушити ще 10 хвилин на повільному вогні», — сміливо вимикайте плиту. Блюдо дійде, поки робоча поверхня остигає.
Не лийте воду без толку. Закривайте кран, коли чистите зуби, голитеся або наносите миючий засіб на посуд. Та, що біжить без толку струмінь води — це просто марнотратство.
Встановіть аератори. Це насадки на змішувачі, розбризкують воду і зменшують її витрата в 2-3 рази. Виробники таких пристроїв стверджують, що зі звичайним потоком води з крана виливається до 15 літрів, а з насадкою — всього 5-6 літрів.
Замініть звичайні лампочки на енергоефективні. У порівнянні зі звичайною лампою розжарювання одна світлодіодна лампа витрачає на 84% менше електрики. Світлодіодні лампи коштують дорожче звичайних, але і служать в рази довше, так що компенсують різницю цін.

Новини

Господар

Здоров'я