Кращий сайт для жителя села

Зміни клімату: яку картоплю тепер краще вирощувати

З урахуванням того, що клімат останнім часом стає більш посуш­ливим, а зими все частіше бувають м’якими й малосніжними, зате зрос­тає ймовірність поворотних вес­няних і ранніх осінніх заморозків, сприятливий період вирощування картоплі скоротився. Тому багатьох картоплярів хвилює те, як у таких умовах не залишитися без урожаю.

Один із можливих способів вирішення проблеми – робити ставку на надранні й ранньостиглі сорти, наприклад Ред Скарлет, Белла Росса, Адретта, які, як пра­вило, до настання посушливої по­годи встигають зав’язати бульби. Причому й висаджувати їх треба в ранні терміни. До того ж ранні сорти менше вражаються фітофто­розом, ніж середньопізні та пізні.

Белла Росса – скоростиглий (бульби можна збирати вже через 50 днів після висадження) і дуже врожайний сорт. Бульби овальні, з червонуватою шкіркою. Сорт невибагливий, відмінно зносить несприятливі погодні умови, в тому числі посуху. Стійкий до збудників хвороб.

Адретта – ранній сорт, який спочатку створювали як кормо­вий, але він набув популярності завдяки високим смаковим якос­тям. Невибагливий, урожайний, добре росте в умовах посушли­вого клімату.

Ред Скарлет – ранньостиг- лий універсальний сорт. Бульби овальні, злегка витягнуті, з роже­во-червоною шкіркою. М’якоть світла, жовтуватого відтінку. Сорт невибагливий, стійкий до нема­тоди, фітофторозу, парші та інших захворювань.

До речі, щоб сходи з’явилися раніше, насіннєві бульби за місяць до висадження прогрівають і про­рощують на світлі. Перед садінням їх корисно припудрити деревною золою (1 кг золи на 50 кг бульб). А щоб захистити раннє висадження від весняних заморозків, коли з’являться сходи, то їх підгортають. Підживлення краще робити раннє, воно сприятливо діє на формуван­ня бульб, їх лежкість і смак.

Новини

Господар

Здоров'я