З урахуванням того, що клімат останнім часом стає більш посушливим, а зими все частіше бувають м’якими й малосніжними, зате зростає ймовірність поворотних весняних і ранніх осінніх заморозків, сприятливий період вирощування картоплі скоротився. Тому багатьох картоплярів хвилює те, як у таких умовах не залишитися без урожаю.
Один із можливих способів вирішення проблеми – робити ставку на надранні й ранньостиглі сорти, наприклад Ред Скарлет, Белла Росса, Адретта, які, як правило, до настання посушливої погоди встигають зав’язати бульби. Причому й висаджувати їх треба в ранні терміни. До того ж ранні сорти менше вражаються фітофторозом, ніж середньопізні та пізні.
Белла Росса – скоростиглий (бульби можна збирати вже через 50 днів після висадження) і дуже врожайний сорт. Бульби овальні, з червонуватою шкіркою. Сорт невибагливий, відмінно зносить несприятливі погодні умови, в тому числі посуху. Стійкий до збудників хвороб.
Адретта – ранній сорт, який спочатку створювали як кормовий, але він набув популярності завдяки високим смаковим якостям. Невибагливий, урожайний, добре росте в умовах посушливого клімату.
Ред Скарлет – ранньостиг- лий універсальний сорт. Бульби овальні, злегка витягнуті, з рожево-червоною шкіркою. М’якоть світла, жовтуватого відтінку. Сорт невибагливий, стійкий до нематоди, фітофторозу, парші та інших захворювань.
До речі, щоб сходи з’явилися раніше, насіннєві бульби за місяць до висадження прогрівають і пророщують на світлі. Перед садінням їх корисно припудрити деревною золою (1 кг золи на 50 кг бульб). А щоб захистити раннє висадження від весняних заморозків, коли з’являться сходи, то їх підгортають. Підживлення краще робити раннє, воно сприятливо діє на формування бульб, їх лежкість і смак.