Кращий сайт для жителя села

Коли та як садити моркву під зиму у 2022 році .

Час посадки моркви залежить від клімату місцевості й від осінньої погоди. Варто сіяти моркву тільки тоді, коли настануть стійкі холоди й середньодобова температура триматиметься в межах від 0 до +2°С. Якщо висадити зарано, то насіння проросте ще восени і сходи зиму не переживуть.

Згідно з посівним календарем, у листопаді сприятливі дні для посадки моркви  12-14, 20-22, 26, 27.

Підготовка грядки до посадки

Грядку під моркву потрібно приготувати заздалегідь, до холодів. Розгорніть глибоко перекопаний ґрунт, зробіть у ньому борозенки завглибшки 3 см, ущільніть їх дно й чекайте заморозків. Міжряддя має бути шириною не менше 30 см. Можна попередньо підживити ділянку: на 1 м2 беремо приблизно 3 кг гною, 25 г суперфосфату та 10 г калійного добрива. Варто пам’ятати, що велика кількість гною робить ґрунт занадто кислим, а морква цього не любить. У збиту важку землю потрібно додати трохи піску та торфу, адже культура полюбляє рихлий ґрунт. Окремо підготуйте в мішках суху землю для закладення борозенок і органічне добриво – перегній, компост або їх суміш із торфом із розрахунку 4-5 відер на 1 м².

Як садити моркву під зиму

Для посіву під зиму підходять ранні сорти, холодостійкі та стійкі до стрілкування, наприклад, «Вітамінна-6», «Шантане-2461», «Лосиноостровська-13», «Нантська-4» або «Незрівнянна». Насіння потрібно на чверть більше, ніж для весняному посіві, – звичайне свіже, що не піддавалося попередній обробці.

Посадка моркви восени проводиться, коли ґрунт промерзне на 5-8 см. Якщо випаде сніг, розчистіть грядку, посійте сухе насіння в борозенки, закрийте сухою землею, замульчуйте шаром заготовленої органіки завтовшки 3-4 см, ущільніть, щоб мульчу не роздуло вітром, і знову закидайте грядку снігом.

Якщо сніг до моменту посіву насіння ще не випав, накрийте грядку по мульчі ялиновим або сосновим гіллям, але після першого ж снігопаду накидайте зверху невеликий замет. Навесні, коли сніг почне танути, зніміть гілля, а якщо снігу випало забагато, то і частину снігу, щоб він швидше розтанув. Коли сніг зійде, встановіть на грядці металеві дуги та натягніть на них поліетилен або нетканий матеріал – цей захід прискорить появу сходів.

Коли рослини підростуть до 3-4 см, варто їх прорідити, залишивши на відстані 2-3 см одна від одної. Наступне проріджування моркви роблять уже тоді, як коренеплоди досягнуть розміру олівця, лишаючи між морквинами відстань у 5-6 см. Поливати озиму моркву варто 1-2 рази на тиждень у засушливу погоду.

Новини

Господар

Здоров'я