Кращий сайт для жителя села

Прості поради, що допоможуть отримати великий урожай картоплі

Картоплю називають культурою пухких ґрунтів. Якщо у вас глина або «бетон», то нормальний врожай отримати буде неможливо. Ось ми протягом усього літа доглядаємо за картоплею і отримуємо 120-150 кг з сотки. Водночас агрономи вважають, що реально з однієї сотки збирати не менше 300-500 кг.
Взагалі, картоплю можна повертати на колишнє місце не раніше, ніж через три-чотири роки. Важливо, щоб стільки ж там не вирощувалися помідори, перці і баклажани. Але на шести сотках організувати правильну сівозміну не завжди можна. У цьому випадку відновлюють родючість за допомогою простих прийомів:
• головне, щоб ґрунт не був пустим. Відразу після збору картоплі висівають сидерати — білу гірчицю або крес-салат. У жовтні їх скошують і ділянку переорюють;
• у якості сидератів можна вирощувати озиме жито або овес. Вони теж очищають ґрунт від бур’янів і збудників хвороб. Якщо жито посіяти у жовтні, то навесні його можна скосити і перекопати, ґрунт буде продезінфікований і підживлений.
• восени вносять золу або гній.
Оскільки золу і гній не можна вносити одночасно, то вносьте щось одне. Якщо восени внесли гній, то навесні додавайте золу.
Проблема з підживленням
Раніше картоплю підживлювали тільки гноєм і золою та отримували гарні результати. Зараз гній доводиться чимось замінювати. Для цього придатні рослинні залишки з городу, солома, опале листя, тирса і інша органіка.
Важливо після внесення органічних залишків частіше підживлювати рослини азотними добривами, щоб органіка у момент перегнивання не тягнула азот з ґрунту.
Замінити гній може і компост, на жаль, його завжди не вистачає: зазвичай усе йде на огірки, а картоплі залишаються крихти. У цьому випадку збирайте лушпиння цибулі і яєчні шкаралупки — незамінну підгодівлю під час посадки бульб. Також у лунки корисно кидати по парі жмень золи.
Гороху — горохове
З гороху горох і виросте. Щоб отримати бульби нормального розміру, треба садити насіннєві з вагою, не меншою за 80-100 г. Вони мають бути виключно здоровими, без пошкоджень і ознак хвороби.
Але й такий насіннєвий матеріал через чотири-шість років вироджується. Але оскільки елітна картопля коштує дуже дорого, купуйте тільки чверть посадкового матеріалу щороку.
Краще садити пророщені бульби: тоді картопля швидше зійде і буде стійкішою до шкідників. Перед посадкою картоплю обробляють стимуляторами зростання або інсектицидами. Найпростіші препарати для дезінфекції — мідний купорос і бордоська рідина.
З мінеральними добривами будьте більш обережними. Уважно читайте інструкцію щодо їх застосування і дотримуйтесь її, не перевищуючи рекомендовані дозування.

Новини

Господар

Здоров'я