Кращий сайт для жителя села

Саме час заготовити ґрунтосуміш для розсади .

Для наповнення розсадних ящиків потрібна ґрунтосуміш. Щоб вона була готова на весну, вже зараз потрібно запас­тися необхідними компонентами.

Дернова земля — основний субстрат для вирощування овочевих культур у захищеному ґрунті. Звичайно, най­краще її готувати, підбираючи дернину на цілинній ділянці. Але найпростіше відібрати ґрунт з кротових купок. Кроти і сліпа­ки очищають ґрунт, роблячи ходи на глибині 30-60 см і з’їдаючи личинок різних шкідників, які трапляються на їх шляху. На поверхню вони виносять вже розпушену землю з найбільш ро­дючого шару. Тому, побачивши кротові купки, відберіть землю — кращої годі й шукати.

Вкрай небажано брати землю з городу або з парників і теплиць. Вона, як правило, заражена ба­гатьма хворобами, в ній можливе скупчення різних зимуючих форм шкідників.

Листова земля. Її ще не пізно зі­брати з поверхні розташованих по­руч з вашим подвір’ям або дачною ділянкою лісосмуг або лісів. Небажано брати землю в місцях, де росте дуб або верба, тому що таніни (дубильні речовини), які містяться в їх листі, можуть пригнічувати рослини.

Перегній краще брати від розкла­деного гною великої рогатої худоби, овець, кіз, кроликів. Небажано вико­ристовувати перегній свинячого гною. Мало того, що він не дуже підходить для рослин, так з ним ще можна зане­сти в землю яйця глистів — постійних супутників свиней.

Торф — один з найбільш зручних субстратів для кімнатних і тепличних культур. Однак, щоб розкислити його і мінералізувати органіку, торф по­трібно компостувати, перешаровуючи вапном, фосфорним борошном.

Пісок слід брати грубозернистий, річковий, добре відмитий від глинистих частинок.

Мох в тих місцях, де його можна зі­брати в достатній кількості, допоможе мульчувати ґрунт, стане в нагоді для гідропоніки.

Деревне вугілля можна отримати, використовуючи різні відходи дере­вини. Для цього потрібно скласти її на купу у вигляді конуса, підпалити знизу, швидко засипати землею або чимось накрити, щоб дрова тліли при обмеженому доступі повітря.

Зола — незамінне джерело мікроеле­ментів для рослин, фосфорно-калійне добриво і антисептик для лікування чорної ніжки та інших грибкових за­хворювань рослин у захищеному ґрунті.

Заготовлені матеріали найкраще помістити в паперові або плас­т

Новини

Господар

Здоров'я