Кращий сайт для жителя села

Шість помилок під час зберігання картоплі

ПОМИЛКА №1: ЗАКЛАДАННЯ НА ЗБЕРІГАННЯ РАННІХ СОРТІВ

Особливу популярність мають ранні сорти. Підкопувати їх можна вже через 40 днів після появи схо­дів. Та й урожай таких сортів ура­жає. Однак урожай ранніх сортів краще вживати до зими, оскільки бульби погано зберігаються. На зберігання ранні сорти можна закладати тільки тоді, якщо вони літнього висадження, коли в липні висаджують бульби вдруге. Але й у цьому випадку ранні сорти треба вживати в першу чергу. Ніяких проблем із пізніми сортами під час зберігання не буде.

ПОМИЛКА №2: ЗАКЛАДАННЯ НЕСОРТОВАНОЇ КАРТОПЛІ

Сортувати для закладання тре­ба не тільки яблука, але й карто­плю. Великі й дрібні картоплини вживають у першу чергу, а середні залишають практично до весни.

Зовсім окремо відбирають кар­топлю з плямами й порізами. Дов­го зберігатися вона не буде, тому її використовують у першу чергу.

ПОМИЛКА №3: ЗБЕРІГАННЯ КАРТОПЛІ ПОРЯД З ІНШИМИ ФРУКТАМИ Й ОВОЧАМИ

Картоплю тримають далеко не з усіма культурами. Так, якщо тримати її разом з буряком, то він буде поглинати зайву вологу з картоплі. Це єдиний хороший сусід для бульб.

Зовсім інший ефект, якщо по­класти на одну полицю яблука та картоплю. Тривалість зберігання картоплі серйозно зменшиться, оскільки яблука виділяють осо­бливу речовину, що прискорює дозрівання фруктів й овочів. Зберігати їх поруч можна тільки в окремих коробках.

ПОМИЛКА №4: НЕПРАВИЛЬНІ УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Зазвичай картоплю рекоменду­ють тримати в температурі +4–+6° С і вологості повітря 85–90 %. У при­міщенні повинна бути вентиляція, щоб повітря не застоювалося. Не можна тримати бульби, крім на­сіннєвих, на світлі.

ПОМИЛКА №5: ЗБЕРІГАННЯ У НЕВІДПОВІДНОМУ МІСЦІ

Далеко не в усіх є льох. Часто зберігають картоплю в будинку в мішках або на балконах. У такому разі категорично не рекоменду­ється класти бульби в целофанові пакети або полотняні мішки. Кра­ще використовувати дерев’яні ящики й накривати брезентом.

ПОМИЛКА №6: НЕЧАСТЕ СОРТУВАННЯ БУЛЬБ

Перевіряти картоплю в сховищі треба не рідше двох разів на місяць. Шукати треба хворобливі й гнилі бульби. Знайшовши таку, треба прибрати її і всі бульби поряд з нею. Виявити гнилі бульби можуть відпо­відний запах від ящика або мошка навколо нього.

Новини

Господар

Здоров'я