Кращий сайт для жителя села

Щоб перець дав багато великих плодів і плодоносив до осені.

Для цього головне – правильно вибирати підживлення. Потрібно допомогти тим перчикам, які зріють, тим, які тільки почали рости і тим, що зав’язуються. Тому перець треба підживлювати все літо.
Сульфат калію
Щоб плоди добре набирали масу, були солодкими, перцю необхідний калій та фосфор. Тому добрим варіантом буде підживити таким добривом як сульфат калію. Він недорогий і доступний. А оскільки перець ще потребує і невеликої кількості азоту, то розчин слід доповнити сечовиною.
Готується засіб просто. У відрі води розчинити столову ложку сульфату калію і наполовину менше сечовини. На кожен перчик потрібно внести по пів літра розчину.
Можна замінити сечовину зеленим настоєм на траві. Ємність набити будь-якою травою на половину. Залити водою та витримати на сонці тиждень. Розчин розбавити у 10 разів водою. А потім також у відрі настою розчинити ложку сульфату калію і полити перчики по попередньо зволоженій землі.

Кальцієва селітра
Не отримати гідного врожаю і в тому випадку, якщо перцю не вистачить кальцію. До того ж, його нестача – основна причина вершинної гнилі. Добриво кальцієвої селітрою вирішує проблему.
Велику ложку потрібно розчинити у відрі води та пролити також по 0,5 літра під кущ.
Але найкращий варіант – це додати до розведеної селітри 2 гр. порошку борної кислоти та провести обприскування по листку. При такій обробці кальцій засвоюється краще та швидше.
Прекрасна альтернатива кальцієвій селітрі – зола. Вона є універсальною. У ній є взагалі все необхідне перцю – кальцій, калій, фосфор. На відро води потрібно 200 гр золи та гранована склянка столового оцту. Через кілька годин настій злити, розбавити втричі водою і полити по літрі під кущ.
Полив та внесення підживлення
Перець – любитель вологи. І за рахунок того, що коріння у нього розташовується близько до поверхні землі, підсихають вони швидко. Тому й рекомендують поливати перець через день (звісно з урахуванням погодних умов). І з кожним поливом вносити добрива. Так як перець потребує і малої кількості азоту, і калію, і кальцію, можна чергувати підживлення.
Наприклад, в один полив використовувати підживлення з кальцієм (кальцієва селітра з бором) або зольний настій. Наступний полив провести спільно з калійним підживленням (сульфат калію або монофосфат калію).
Подальший полив – калій з азотом (сульфат калію+сечовина або сульфат калію+трав’яний настій).
При цьому не варто змішувати все в бочку. Так, якщо з’єднати сульфат калію з кальцієвою селітрою, то добрива будуть витрачені дарма. З такого розчину перці не отримають нічого, тому що речовини перетворяться на нерозчинні і випадуть в осад.
Робіть все правильно і перець потішить урожаєм.

Новини

Господар

Здоров'я