Кращий сайт для жителя села

Яких помилок припускаються обрізаючи троянди.

Багато хто вважає, що прибрати у відцвілої троянди необхідно тільки насіннєвий верх — і це не тільки вкрай невірно, але і згубно. Адже в такому випадку троянда буде витрачати сили на підтримку стебла і, швидше за все, гарного цвітіння ви від неї вже не отримаєте.

Головне правило при обрізанні троянд — не шкодувати і обрізати стебло до першого справжнього листка. Залежно від сорту перший справжній лист має 5 або 7 листочків. Тобто всі листи, що мають 3 листочка, обрізаємо разом зі стеблом.

Друге правило, якого необхідно дотримуватися при обрізанні, — вибирати бруньку, яка дивиться назовні куща, особливо, якщо йдеться про чайно-гібридні троянди. В такому випадку обрізка може припасти і на 2-й лист.

Якщо ж на троянді у вас вже з’явилися пагони в декількох місцях, то і тут варто дотримуватися правила «не шкодувати» і надавати перевагу нижньому пагону, обрізаючи перший. Так ви отримаєте більш міцне стебло і пишні квіти, адже троянда пустить всі свої сили на залишений пагін. До того ж, в таких випадках, верхні пагони нерідко бувають «сліпими».

Що ж стосується кущових троянд, то у них необхідно обрізати відцвілі бутони, так зовнішній вигляд куща завжди буде охайним. При фінальній же обрізці всієї кисті дотримуємося основних двох правил.

У деяких сортів троянд справжнє листя починаються відразу ж після бутонів. В цьому випадку слідуємо правилу першого пагона, що дивиться назовні.

Ось і все, дотримуючись цих простих правил при обрізанні, ви ще довго будете радіти цвітінню вашого розарію. Завжди пам’ятайте — шкодувати не потрібно!

Новини

Господар

Здоров'я