Кращий сайт для жителя села

Як виростити вічнозелену красуню з живця

Якщо посадити на ділянці будь-яку хвойну декоративну рослину, то така вічнозелена красуня радуватиме вас цілий рік. І зима — підходящий час, щоб поставити живці на вкорінення.
Для розмноження туї, ялівцю живця¬ми у рослин зрізають пагін з п’ятою, тобто зі шматком деревини минулого року. З нижньої частини живця хвою зріза¬ють, щоб можна було заглибити його в землю (приблизно на 2 см) для вкорінення. На верхній частині хвою трохи вкорочують, зрізати її повністю не треба.
Ґрунтосуміш для вкорінення повин¬на бути пухкою, повітропроникною, але в той же час добре утримувати вологу. Для цього підійде суміш торфу з вермікулітом або перлітом.
Торф буде швидко висихати і насичу¬ватися повітрям, а перліт у міру необ¬хідності віддавати накопичену в собі вологу.
Щоб живці вкорінювалися успішніше, зрізи обробляють стимулятором коренеутворення. Після заглиблення живців у тару з ґрунтом їх поливають, контейнери накри¬вають прозорими пакетами або обрізаними пластиковими пляшками, ставлять у тепле світле місце, але без попадання прямих сонячних променів. Періодично їх треба провітрювати.
До висадки вирощених із живців саджанців приступають навесні або восени. Посадкову яму роблять розміром із відро, заповнюють пухкою поживною сумішшю, приміром із садової землі, торфу й опалої хвої. Перед висадкою ґрунт добре поливають водою. Корін¬ня саджанця, вийнятого з контейнера, акуратно розпрямляють, сильно заглиб¬лювати саджанець не потрібно, коренева шийка має бути на рівні ґрунту.

Новини

Господар

Здоров'я