"Сільські відомості" —
улюблена газета Черкащан

В Умані відкрили оновлену історичну частину дендропарку «Софіївка»

27 квітня відбулось відкриття оновленої історичної частини дендропарку. Урочисто відкрили оновлену «Софіївку» та презентували її нові окраси, ініціатор проекту реконструкції та розбудови дендропарку народний депутат України Антон Яценко спільно з директором «Софіївки» Іваном Косенком.

Зокрема, в дендропарку з’явилися нові об’єкти, які підкреслюють його первозданний вигляд:

― багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона»;

― пам’ятники засновнику парку, графу Станіславу Потоцькому та його дружині Софії;

― найбільший за різновидністю в Україні сад магнолій з ексклюзивними сортами рослин, яких немає в Україні;

― нові насадження таксодіума дворядного, клена Фрімана, горобини звичайної;

― центральна алея та доріжки, викладені з гранітної бруківки;

― експозиція з фрагментом бруківки головної алеї, побудованої у 1838 р.

Також в історичній частині «Софіївки» було проведено роботи для покращення естетичного вигляду парку та забезпечення комфортних умов для його відвідувачів.

З метою поповнення колекції рослин та озеленення парламентар висадив у дендропарку саджанець дуба червоного.

«Переконаний, що оновлена історична «Софіївка», ввійде в історію, як один з найбільш відомих та унікальних туристичних об’єктів, що підніме імідж Умані, Черкащини та України на міжнародному рівні» — прокоментував Антон Яценко.

27 квітня всі відвідувачі «Софіївки» мали змогу поринути в атмосферу кінця ХVIII — початку ХІХ ст., яку створювали актори в стилізованих костюмах. Кожен міг послухати музику струнного камерного оркестру Kyiv Fantastic Orchestra у Павільйоні Флори та отримати безкоштовний портрет від художників.

Кульмінацією вечора став феєричний виступ народного артиста України, соліста Метрополітен Опера у Нью-Йорку, Маестро Володимира Гришка, який заспівав біля комплексу водоспадів «Тризуб Посейдона».

Антон Яценко зазначив, що у червні в дендропарку буде відкрито відновлений «Звіринець», заснований графом Станіславом Потоцьким у перший період будівництва «Софіївки».

Марія Журавленко

Новини

Поради господарю