Кращий сайт для жителя села

За ініціативи Антона Яценка буде реставровано  Садибу Даховських та створено найбільший за площею в Україні Музей історії Українського Війська

«Садиба Даховських» у селі Леськове Монастирищенського району – це  унікальна ландшафтно-архітектурна пам’ятка культури ХІХ століття. Замок був збудований у ХІХ столітті родиною польських поміщиків Даховських у стилі неоготики. Він відтворює атмосферу доби Середньовіччя. Але більше 15-ти років територія «Садиби Даховських» перебуває на балансі Міністерства оборони України і , нажаль , фактично ніяк не використовується. Щороку замок зазнає руйнувань.

Тривалий час займається питанням збереження цієї унікальної пам’ятки народний
депутат України Антон Яценко. З метою збереження, відновлення та використання унікальної культурної пам’ятки архітектури Антон Яценко разом з колегами-депутатами подали проєкт постанови №3581 від 03.06.2020 «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збереження унікального ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» та створення на його базі Державного ландшафтно-паркового музею історії Українського Війська».
14 липня на пленарному засіданні Верховної Ради України Антон Яценко звернувся до
спікера Дмитра Разумкова та народних депутатів щодо розгляду проєкту постанови №3581
у позачерговому порядку й без обговорення. 335 народних депутатів проголосували
за ініційований Антоном Яценком проект постанови.
«Завдяки цьому ми зможемо зберегти та відродити унікальну пам’ятку архітектури
XIX століття – «Садибу Даховських», а також створимо найбільший за площею в Україні
Ландшафтно-парковий музей історії Українського Війська. За допомогою існуючих музейних експонатів, історичної та сучасної військової техніки, озброєння буде відображено розвиток українського війська та армії від давніх часів до сьогодення.
За словами Антона Яценка, реалізація такого масштабного проєкту триватиме
близько 3-х років, але це того варте! «Вірю, що Ландшафтно-парковий музей
історії Українського Війська підвищить імідж України в світі», – додав законотворець. Підсумовуючи, він зазначив, що й надалі плідно працюватиме в цьому напрямку та
інформуватиме про стан справ.

Нагадаємо, що за ініціативи Антона Яценка в місті Умані було створено фентезіпарк «Нова Софіївка», оновлено історичну частину «Софіївки», побудовано комплекс фонтанів «Перлина кохання», реконструйовано набережну Осташівського ставу, оновлено площу Соборності, інші проєкти.
Марія Журавленко

Новини

Господар

Здоров'я