Кращий сайт для жителя села

«Комуналка»-2022 Як її вартість зміниться у новому році.

Як зміниться ціна на «комуналку» у 2022 році? Вартість комунальних послуги, за прогнозами експертів, зростатиме. Насамперед це торкнеться газу та електроенергії. Тарифи на них фактично заморозили до певного моменту, що згодом може призвести до їх стрибка.
ГАЗ. Вартість газу, залежно від постачальника, зараз він змінюється від 7,96 гривні за кубометр до 13,50 гривні за кубометр.
За прогнозами експертів, по закінченні опалювального сезону та дії річного контракту ціна на газ може злетіти на 20%. Кабінет Міністрів прогнозує подорожчання газу 2022 року на 13% (з похибкою плюс-мінус 3%). 2023-го на 7,5%, а 2024-го — ще на 10%. Щоправда, не зовсім зрозуміло, як уряд планує стримати ціни від значного зростання. Адже нинішня ціна газу вже сьогодні 40-45 гривень за куб.
А тариф на доставку газу змінилися вже з 1 січня. Підвищення становить від 1,5% до 20%, залежно від компанії.
ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ. Згідно з постановою уряду для споживачів, які витрачають понад 250 кіловат, діє тариф 1,68 гривні за кіловат. При обсягу споживання до 250 кіловат тариф становить 1,44 гривні за кіловат. Такі розцінки діятимуть до 30 квітня 2022 року, а потім, напевно, збільшаться, якщо уряд не вирішить питання з дефіцитом вугілля.
Зараз багато ТЕЦ змушені замінювати вугілля природним газом. Купівля газу за ринковою вартістю призведе до подрожчання електрики приблизно на 20%.
ВОДА. Збільшення витрат на електроенергію і газ для підприємств вже стало приводом для перегляду тарифів на воду. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у грудні 2021 року змінила тарифи на послуги водопостачання та водовідведення для 45 водоканалів країни. А значить, починаючи з січня, споживачі платитимуть більше за послуги водопостачання та водовідведення.

Новини

Господар

Здоров'я