"Сільські відомості" —
улюблена газета Черкащан

Плодожерка атакувала Черкащину

На Черкащині розпочався другий період льоту  метеликів   яблуневої і сливової плодожерок. Фітосанітари застерігають: ці комахи-шкідники швидко розмножуються. Їхні гусениці можуть поставити під загрозу урожай. Яблунева плодожерка найчастіше вражає яблуні, але в неврожайних рік також може мешкати на грушах, сливах, абрикосах, персиках.

Уражені плодожеркою плоди не тільки втрачають свій товарний вигляд, але і обсипаються, ще не дозрівши.

 

Зимує плодожерка в корі, плодах та верхньому шарі ґрунту в стані лялечки. Як тільки починають квітнути яблуні, вилітають перші метелики, які вже через 7-10 днів починають відкладати яйця. Літ метеликів триває 1,5-2 місяці.

Через 4-10 днів з них з’являються гусениці, які вже через пару годин ховаються в плодах. Якщо пошкоджене яблуко падає, плодожерка залишає його упродовж 1-2 діб і повертається знову на дерево по стовбуру.

Виліт другого покоління зазвичай спостерігається у липні. При цьому найбільшу активність метелики виявляють у вечірній і нічний час.

Личинки, як правило, з’являються в період формування кісточки на пізніх сортах сливи. Молоді гусениці прогризають в плодах невеликі отвори (діаметром до 3 міліметрів) і через них проникають всередину. У місці проникнення шкідника зазвичай виділяється камедь, яка застигаючи, набуває форми крапельки.

Фітосанітари радять: обмежити чисельність метеликів можна, застосувавши феромонні і харчові пастки – приманки, наповнені солодкою рідиною (квас, компот, сік та ін.) з додаванням дріжджів.

 

Новини

Поради господарю