Кращий сайт для жителя села

Субсидії по-новому: кому нададуть і як отримати

 

Розкрито умови надання субсидій для оплати комуналки в 2021 році.

Згідно із законодавством, на ці пільги можуть розраховувати ті українці, у кого плата за комуналку дорівнює або перевищує 15% доходів сім’ї.

Примітно, що розмір обов’язкового платежу розраховується індивідуально для кожної української сім’ї за формулою: щомісячний дохід на одну людину / прожитковий мінімум / коефіцієнт «2» х15%.

Як приклад: у квартирі проживають дві працюючі людини, які отримують «мінімалку» (6000 гривень на 1 січня 2021 року), їх дохід підсумовується і ділиться на два. Цю суму ділять на прожитковий мінімум (2189 гривень після Нового року), потім ще ділять на два і множать на 15%. Таким чином, обов’язковий відсоток платіжка за комуналку — 20,5%. І на оплату ЖКГ не можуть витратити більше, ніж 20,5% від доходів сім’ї (2460 гривень від 12 тисяч, решту оплачує держава).

Для отримання субсидії потрібно заповнити заяву, а також декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням пільги. Все це зробити можна в місцевих органах соцзахисту або на офіційному порталі. У заяві вказується особисті дані з адресою, паспортними даними, банківські реквізити, а також треба вказати відомості про компанії, які постачають вам комунальні послуги.

Українцям нагадують, що субсидія на комуналку призначається на період з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону і розраховується на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) і опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Новини

Господар

Здоров'я