"Сільські відомості" —
улюблена газета Черкащан

Уманську дитячу  лікарню забезпечили сучасним електроенцефалографом

 

 

У місті Умань зареєстровано 42 дитини з епілептичним синдромом. Вони потребують постійного медичного контролю, який здійснюється за допомогою сучасного апарата — електроенцефалографа.

На жаль, за весь період існування, а це майже 60 років, в Уманській дитячій міській лікарні не було такого приладу. Батьки були змушені долати понад 200 км аби відвезти дітей на електроенцефалографію у Київ чи якийсь із обласних центрів: «Моїй дитині з особливими потребами необхідно кожні 3 місяці проходити електроенцефалограму. Раніше ми вимушені були їздити по великих  містах — Черкаси, Київ, Вінниця, а це додаткові кошти» — зауважила уманчанка Світлана Жмутенко.

Оскільки Уманська міська рада була не в змозі владнати цю проблему,  її вирішив народний депутат   Антон Яценко. За його ініціативи дитячу лікарню міста Умань було забезпечено сучасним електроенцефалографом  компанії BrainTest.

«Хочеться подякувати народному депутату  Антону  Яценку за те, що придбав дитячій лікарні апарат для проведення енцефалографії хворим діткам» — прокоментувала уманчанка Ірина  Кучерява.

Завдяки електроенцефалографії можна оцінити активність роботи головного мозку, діагностувати причини головного болю, вчасно виявити запальні процеси, судинні аномалії, пухлини, епілепсію, інші серйозні патології. Це єдиний метод діагностики епілептичних синдромів. Скористатись електроенцефалографічною діагностикою зможуть не тільки жителі міста Умань, а й жителі Уманського, Христинівського, Монастирищенського, Тальнівського, Маньківського та Жашківського районів.

Марія Журавленко

Новини

Поради господарю