Кращий сайт для жителя села

Чому за український газ переплачуємо утричі?

Видобутий в Україні газ має значно нижчу собівартість але чому він не йде на потреби населення?
На це питання дав відповідь виконувач обов’язків міністра енергетики України Юрій Вітренко, передає Укрінформ: «Ми знаємо, і це теж невелика таємниця, що собівартість видобутку українського газу приблизно 2,6 гривні. Тобто у 3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платить населення».
Урядовець також відповів на запитання, чому не продають газ для населення за собівартістю: «Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не може сплачувати навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось сплачувати», – сказав він.
«Якщо буде працювати «Нафтогаз» по собівартості, тоді не буде сплачувати достатню кількість грошей в держбюджет через податки, через дивіденди, то не буде грошей у держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії», – пояснив Вітренко.
Цікава арифметика: громадяни платять за газ утричі дорожче, щоб гроші йшли в бюджет. Потім чимало цих грошей у бюджеті крадеться, або неефективно витрачається і лише частина повертається у вигляді субсидій. То може варто все ж віддати громадянам дешевий український газ? Який, до речі, їм належить по праву.

Ігор Вікторов

Новини

Господар

Здоров'я