Кращий сайт для жителя села

Чому так шаленіють ціни?

На деякі товари вони вже вищі за світові

Підпис Ціни кусаються!

Здається цінники у супермаркетах змінюється ледь не щодня. Звісно, у бік збільшення цін. У найбільшій роздрібній мережі супермаркетів «АТБ» повідомили, що за останні три місяці вартість цукру зросла на 11%, борошна – на 18% (очікується зростання ще на 10%), макаронних виробів – на 13%, гречки – на 10%, молока – на 5-10%, масла – на 5%. Яйця в «АТБ» здорожчали на 50%. Чому так і коли це усе закінччиться? Спробуємо розібратися.
У Торгово-промисловій палаті (ТПП) пояснюють, що за останні півроку внутрішні ціни на пшеницю, жито, кукурудзу зросли за всіма позиціями з 3,7- 4,7 тис грн. до майже 9 тис грн. за тонну. Таким чином, ціни на зерно в Україні утримуються, подекуди, вище від світових цін. Саме на зерно приходиться до 60% собівартості яєць.
«Аналогічна ситуація на ринку цукру. Внутрішні ціни на цукор на 30-40% перевищують світові ціни», – зазначають у ТПП.
До зовнішніх причин зростання цін (несприятлива кон’юнктура на світових ринках) додалися внутрішні фактори. Перший – стрімке зростання у січні вартості комунальних послуг та енергоносіїв. Це змусило виробників харчової продукції закласти зростання «комуналки» у вартість товарів. Другий – пройшло чергове значне підвищення мінімальної зарплати, а значить збільшення податкових відрахувань бізнесу. Його теж включили в ціну товару. І третій фактор, за версією ТПП – це жадібність українських фермерів, які в очікуванні вищих цін на власну продукцію, притримують її, створюючи ажіотажний попит.

Новини

Господар

Здоров'я