"Сільські відомості" —
улюблена газета Черкащан

Олег Мейдич: Яка ціна на молоко є чесною ?

 

Сьогодні селяни виживають завдяки підсобному господарству.  Деякі селяни здають молоко й мають на цьому свіжу копійку. І тут для них величезне значення має чесна ціна на закупку молока.

Купують молоко як молокозаводи, так і перекупники. Останні намагаються купити молоко якомога дешевше, адже їм ще треба продати його молокопереробному підприємству. Тобто, перша проблема – це перекупники.

Але є і друга проблема – це проблема чесної ціни на молоко. Мова йде про те, що навіть коли закупку в селян роблять молокопереробні підприємства – ціни на молоко значно відрізняються. То хто ж дає чесну ціну?

 

Ціни на закупку молока   дуже різняться. Діапазон їх змінюється від 5 до 8 гривень за літр. Журналісти газети «Сільські відомості» поспілкувалися з керівником підприємства, що платить селянам рекордну ціну. Ним виявився директор Калинівського маслосирзаводу Олег Мейдич:

– Чесною  ціною я вважаю максимально високу ціну, з якою виробництво залишається рентабельним. Аморальною є спроба наживатися на селянах, занижуючи ціну. Сьогодні ми платимо селянам по 8 гривень за літр. Саме така ціна, на мій погляд, і є чесною.

 

У ЗМІ було багато публікацій про «молочні бунти» коли селяни блокували молоковози і вимагали від збирачів давати чесну ціну. Якою щодо цього є думка Олега Мейдича?

– Як на мене, то блокування – це не метод. Правильною була б конкуренція між збирачами молока. І тоді селяни могли б здавати молоко тому, хто платить більше.

 

Новини

Поради господарю