Кращий сайт для жителя села

Зварити чи запекти?

Дієтологи рекомендують спосіб приготування овочів, завдяки якому в них зберігається більше вітамінів
Запечені овочі чи фрукти мають більше цінних для нашого орга¬нізму компонентів, ніж зварені чи смажені. Дієтологи пояснили, чому так відбувається, та дали де¬кілька корисних порад.
Навесні у торішніх овочах і фруктах вітамі¬нів загалом менше, ніж у щойно зібраних, тому потрібно го¬тувати картоплю, буряки, мор¬кву тощо так, щоб максимально зберегти корисні речовини. Ска¬жімо, у шкірці овочу чи фрукта й одразу під нею концентрується більшість вітамінів та мікроеле¬ментів.
Після очищення вони втрача¬ють чималу частину корисних речовин. Крім того, під час ва¬ріння частину вітамінів овочі та фрукти “віддають” у воду, в якій їх готують. Тоді як при запікан¬ні корисні елементи залишають¬ся у продуктах у більшій кіль¬кості. Крім того, запікаючи ово-чі, не треба їх солити, оскільки в них зберігаються натуральні со¬лі, а отже, і смакові властивості.
Які саме вітаміни зберіга¬ються? Для прикладу, в картоплі — калій, магній, аскорбінова кис¬лота, вітаміни групи В, у буряках — вітамін С, В, Р і мікроелементи (марганець, йод, калій), у яблу¬ках — вітамін С, залізо, кальцій.. Тож такі продукти корисні, зокрема, для серцево-судинної сис-теми, органів травлення, та й за¬галом для всього організму.
Варто додати, до запечені ово¬чі й фрукти корисно їсти й при різних хронічних хворобах, зо¬крема недугах кишківника чи підшлункової залози. А що на¬весні хронічні хвороби часто за¬гострюються, то доречно попов¬нювати раціон такими дієтични¬ми стравами.
Запечені овочі варто вживати й при гастриті чи виразці, адже вони містять ба¬гато клітковини, легко засвою¬ються. У печеній картоплі є ще й усі незамінні амі¬нокислоти! Тож овочеві страви з духовки сприятимуть нормалізації роботи організму!

Новини

Господар

Здоров'я