Кращий сайт для жителя села

Зробіть цю просту річ і карієсу у вас ніколи не буде

Доктор Євген Бож’єв дає поради, як уберегти зуби від карієсу.
Карієс — це ураження емалі зубів бактеріями карієсу. Відбу¬вається це тому, що змінюється лужність середовища в порожнині рота. Слаболужне середовище в нашому роті має бути в нормі завжди. Річ у тім, що бактерії ка¬рієсу слаболужного середовища не люблять і в цьому середовищі не розвиваються.
Відповідно, коли ми почина¬ємо закислювати середовище в порожнині рота, то тільки тоді й починають розвиватися бактерії карієсу. А їжа, що залишається в порожнині рота, особливо вугле-водна (а вона розкладається ми¬ттєво, буквально за секунди), створює кисле середовище. Ка¬жуть, що солодке псує зуби. Але це не солодке псує зуби, а соло¬дке створює кисле середовище в порожнині рота, а на кислому се¬редовищі вже ростуть бактерії карієсу. І бактерії карієсу починають руйнувати емаль зубів.
Усі ми знаємо, що треба чистити зуби пастою. Проте насправді зубна паста є абразивним матеріалом. І коли ви 2 рази на день вранці та ввечері по 3 хвилини драїте зуби фактично наждаком — ви емаль стираєте, вбиваєте. Вона стає ще більш схильною до впливу ба¬ктерій карієсу. А емаль відновлю¬ється дуже повільно — їй на це потрібен тривалий час.
Щоб зберегти зуби, після ко¬жної трапези чи після того, як ви
з’їли щось солодке, слід пропо¬лоскати рота розчином лугу. Бе¬рете неповну чайну ложку соди, заливаєте склянкою окропу, ос¬туджуєте й полощете рота. І тоді у вас не буде карієсу.

Новини

Господар

Здоров'я