Кращий сайт для жителя села

Кров з носа: не можна відхиляти голову назад!

Австралійський парамедик  розповіла, чому так важливо не нахиляти голову малюка назад, коли у нього кровоточить із носа. Щоб пояснити це, вона зняла  шокуюче відео .

Водночас, експерти запевняють, що у дітей кровотеча з носа зазвичай не є ознакою чогось серйозного. Це може бути викликано різними факторами, зокрема, колупанням у носі або надмірною сухістю в носовій порожнині.

Чому не можна нахиляти голову назад

У навчальному відео лікарка використовувала манекен, щоб показати, що відбувається, коли відкинути голову назад. Заклавши одну ніздрю тампоном, в іншу вона заливає шприцом рідину, що нагадує кров. Потім медик витягує мішечок із середини манекена і показує скільки рідини там назбиралося.

Якщо відкинути голову назад, кров потрапить у шлунок або легені, що може спричинити блювання або аспірацію (потрапляння в трахею та бронхи) у вашого малюка. Тому пам’ятайте, голову треба нахиляти вперед, – наголосила парамедик.

У рекомендаціях Національної служби охорони здоров’я Великобританії сказано:

При кровотечі з носа слід сісти та нахилитися вперед.
Протягом 10 – 15 хвилин затиснути ніс трохи вище за ніздрі, щоб мати можливість дихати.
Також може допомогти пакет із льодом чи замороженими продуктами, який потрібно прикласти на верхню частину носа. Але докази того, що це дійсно діє, не надто вагомі.

Зверніться до лікаря, якщо:

кровоточить ніс у дитини до 2 років;
є регулярні кровотечі з носа;
ви спостерігаєте симптоми анемії, такі як прискорене серцебиття, задишка та блідість;
якщо приймаєте ліки, які розріджують кров;
є стан, коли кров не може згортатися належним чином (гемофілія).

Новини

Господар

Здоров'я