Кращий сайт для жителя села

Кілька звичок, які швидко зроблять вас гіпертоніком

Таких звичок усього шість. Проаналізуйте чи є вони у вас, аби не стати гіпертоніком.
Ви часто вживаєте готові продукти. Добре відомо, що підвищенню артеріального тиску сприяє надмірне споживання натрію, який забирає воду з навколишніх тканин у судини і збільшує об’єм крові, що тисне на їх стінки. Встановлено, що понад 70 % споживаного людьми натрію надходить з обробленої і ресторанної їжі, включаючи хліб, сухі сніданки, чипси, печиво, піцу, консервовані овочі, напівфабрикати, що вимагають розігріву, готові соуси. Чим вищий їх вміст у денному раціоні, тим більше з’їдається натрію і тим вищою є ймовірність стати гіпертоніком.
Ви випиваєте більше одного алкогольного напою на день. Високі дози споживаного алкоголю асоціюються з підвищеним ризиком розвитку атеросклерозу — судинною патологією, що характеризується накопиченням жирових (холестеринових) бляшок у артеріях. На думку медиків, гіпертоніком людину може зробити звичка випивати більше одного алкогольного напою, що становить 300 мл пива, 150 мл вина або 40-45 мл горілки або іншого міцного алкоголю.
Ви багато сидите на стільці. Аеробна активність допомагає підтримувати нормальний кров’яний тиск, роблячи кровоносні судини більш еластичними, гнучкими і менш чутливими до гормональних впливів. Її недолік прискорює затвердіння артерій, змушуючи серце і судинну систему працювати з більшою напругою.
Ви схильні панікувати у разі виникнення проблеми. Звичка бачити життєві події виключно у похмурому світлі і панікувати за будь-яких труднощів, що виникають, сприяє високому рівню у крові гормонів стресу кортизолу і адреналіну. Під їх впливом частішає пульс і звужуються кровоносні судини, що сприяє підвищенню кров’яного тиску.
Ви відлюдні. Так само як у стані хронічного стресу, організм людини, що живе самотньо або за умов соціальної ізоляції, може вивільняти небезпечну кількість гормонів стресу, що погіршують стан судин і сприяють різким стрибкам кров’яного тиску. Звичка жити замкнуто, не підтримуючи регулярного спілкування, теж здатна зробити вас гіпертоніком.
У вас виникає голосне хропіння. В цілому, недостатній або поганий (неміцний, переривчастий) сон може призвести до підвищення артеріального тиску через активне вироблення стресових гормонів. Але особливо небезпечним є обструктивне апное сну — розлад, за якого дихання людини переривається на короткі періоди часу. Це знижує рівень кисню у організмі, який може реагувати на подібну зміну підвищенням артеріального тиску. Майже кожному другому гіпертоніку за статистикою притаманне гучне хропіння — одна зі специфічних ознак апное

Новини

Господар

Здоров'я