Кращий сайт для жителя села

Чотири табу, яких потрібно дотримуватися перед сном

У журналі «Focus» сомнологи назвали чотири табу, яких по­трібно дотримуватися пізніми вечорами.

Табу на спорт. Достатні фі­зичні навантаження насправді сприяють глибокому сну, але між тренуванням і сном повинні про­йти кілька годин. Після фізичної активності м’язи не відразу заспо­коюються, організм ще якийсь час перебуває в збудженому стані.

На щільну й пряну їжу. Якщо хочете добре виспатися вночі, не слід їсти вечорами те, що довго й важко перетравлюється, їжа пови­нна бути легкою, не обтяжливою для травлення. Перчена й щедро приправлена різними спеціями їжа також погіршує сон, оскільки сти­мулює кровообіг і тонізує органи.

На алкоголь. Люди, які вжива­ють вечорами алкогольні напої, часто скаржаться на поганий сон. Це не дивно. Процес метаболізму алкоголю порушує звичні цикли сну, скорочує фазу глибокого сну й підвищує шанси на те, що бу­дете прокидатися від будь-якого стороннього звуку.

На смартфони, планшети й телевізор. Блакитне світло, що виходить від екранів приладів, за­важає роботі внутрішнього годин­ника. Зокрема, під його впливом зменшується виділення гормону сну мелатоніну.

 

Новини

Господар

Здоров'я