Кращий сайт для жителя села

Більшість людей неправильно приймають таблетки!

Вважається, що найпопулярніший і найбезпечніший спосіб приймання ліків — це просто проковтнути таблетку. Однак насправді пероральний шлях препарату в організмі дуже складний із погляду фізіології.

Є відмінності у швидкості розчинення таблеток та у русі активних сполук препарату у бік дванадцятипалої кишки та тонкої кишки, де вони  всмоктуються у кровотік. Вчені досі шукають найкращий та найефективніший спосіб прийняття ліків.

Дослідники з Університету Джона Хопкінса (США) провели експеримент, під час якого оцінили вплив пози тіла та моторики шлунка на біодоступність препарату. Їх цікавило, як краще приймати таблетки, щоб вони працювали якнайшвидше, що особливо важливо при знеболюванні або гіпертонії.

Після проковтування препарати проходять через усі відділи травної системи, щоб досягти кишківника та проникнути у кров. Цей процес може тривати до години, якщо не дотримуватись певних правил, попереджають експерти.

Щоб оцінити, яке положення тіла найкорисніше, коли ми ковтаємо пігулку, дослідники побудували чотири силіконові моделі людського шлунка. Вони використовували точні сканування шлунка 34-річного чоловіка як модель. Завдяки тренажеру анатомії та морфології шлунка StomachSim, можна було спостерігати, як травний тракт справляється з таблеткою.

Досвід наочно показав, що зміна положення тіла має значний (до 83%) вплив на швидкість руху активного фармацевтичного інгредієнта зі шлунка у дванадцятипалу кишку.

Приймання таблеток, нахиляючись або лежачи на правому боці, означав, що ліки прослизали в найглибшу частину шлунка і розчинялися вдвічі швидше, ніж таблетки, прийняті у вертикальному положенні.

Крім того, на всмоктування таблетки впливає й те, що зараз перебуває в шлунку і скільки часу пройшло з моменту останнього приймання їжі. Швидкість всмоктування також залежить від генів, які кодують ферменти, необхідні для розщеплення хімічних сполук у травній системі.

Новини

Господар

Здоров'я