Кращий сайт для жителя села

Ніколи не давайте цього своїй кішці!

Кожен раз святковий ажіотаж в домі за¬хоплює всіх — не тільки домочадців, а й домашніх вихованців. Приготувавши безліч святкових страв, ми іноді дозволяємо собі при¬гостити ними і їх.

СПИРТНЕ. У кішок слабка печінка, навіть мізерна доза алкоголю здатна ви¬кликати порушення дихання, коорди¬нації. З’являються судоми, тремтіння, блювота. У важких випадках – неминуча смерть.
СОЛОДКЕ НА ДЕСЕРТ. Смакові рецептори кішок влашто¬вані так, що абсолютно не реагують на солодке. А ось відчутної шкоди тварині солодке завдати може.
Солодощі багаторазово підсилюють наванта¬ження на наднирники, збільшують крихкість судин, можуть сприяти появі різних алергічних реакцій.
Не можна пригощати кицьку фрук¬тами і ягодами: глюкоза, яка міститься в них, впливає на котячий організм так само, як і цукор. При частому вживанні солодкого у кішок неминуче розвинеться діабет.
КАВУ З МОЛОКОМ І ШОКОЛАДКОЮ. Всупереч поширеній думці, дорослі кішки молоком не харчуються. Лактоза важко перетравлюється в їх шлунках.Кавові напої, шоколадні вироби приваблюють кішку своїм «молочним» запахом, адже містять такі добавки. Але це все — отрута! Кішка легко може отруїтися.
СИРІ ПРОДУКТИ. Займаючись приготуванням, підки¬даємо часто в миску кішці шматочки сирого м’яса, риби — нехай поласує.
Але у сирих білкових продуктах можуть міститися хвороботворні мікроор¬ганізми, особливо небезпечні саль¬монела і кишкова паличка. Наслідки зараження ними вкрай небезпечні. Часто пригоща¬ючи кішку сирою рибою, допомагаємо розвитку у неї сечокам’яної хвороби. Може бути зараження гельмінтами.
КІСТКИ. Ні в якому разі не можна давати кішці рибні або м’ясні кістки. Ко¬ристі не буде, собаки кістки дійсно перетравлюють добре і повністю, але вони погано засвоюються котячим організмом. А ось пошко¬дити кішці зуби, стінки гортані та шлунково-кишковий тракт кістки можуть.
НЕ ПСУЄМО КІШЦІ «ФІГУРУ». Відварений рис, картопля, макаро¬ни і здобні булочки не тільки викличуть ожиріння у кішки, але і розлад шлунка. Крохмаль, що міститься в цих продук¬тах, сприяє перерахованому набору «неприємностей».
Найкраще годувати кішку спеціально пригото¬ваним м’ясом або готовим сухим кормом. Хочете щоб кішці було смачніше? Давайте корм вологим.

Новини

Господар

Здоров'я