Кращий сайт для жителя села

Чи потрібно випивати 2 літри води в день?

Експерт з харчування поставив крапку в цьому питанні.

Багато дієтологів рекомендують дорослій людині випивати не менше двох літрів води на день. Експерт з харчування Віктор Мандзяк розвінчав цей міф. Він  нагадав, що Європейське агентство безпеки харчових продуктів (EFSA) рекомендує споживати 2 літри води на добу для жінок і 2,5 літра для чоловіків.

Але  2 літри – це вся вода, що  потрапляє в організм. У неї входить звичайна вода,  газовані напої, компоти, соки, молоко, борщі, яблука, груші, хліб і навіть м’ясо (ще десь 300 мл води утворюється в результаті метаболізму).

Мандзяк повідомляє, якщо організм повинен отримувати два літри води — це не означає, що потрібно випивати її таку кількість. Треба  враховувати всі рідини і продукти. Більш того, немає потреби рахувати спожиту рідину.

«Чи потрібно нам слухати EFSA і вираховувати кожен грам води, отриманої з горіха і кавуна? Звичайно, ні. Адже норми визначає сам організм. Хтось багато рухається — багато пітніє; інший живе в холодному кліматі  і   втрачає мало води. Це все впливає», — пояснив експерт.

Також фахівець повідомляє, що кількість води в організмі регулюється  самим організмом  без нашого контролю. Нам не потрібно неврастенічно фіксувати, скільки ми випили, в цьому немає сенсу. Мандзяк  підкреслив, що потрібно пити тільки тоді, коли ви відчуваєте спрагу.

Новини

Господар

Здоров'я