Кращий сайт для жителя села

Коли і навіщо обривати нижнє листя у капусти .

Є одне питання, яке поділило табір городників на 2 частини. «Обривати нижнє листя у капусти чи ні» – ось що викликає запеклі суперечки. Мова про пізні сорти капусти, які йдуть на зберігання.

Чому потрібно видаляти

Агрономи стверджують – коли капуста в’яже качани, треба обламати нижнє листя. Колись у колгоспах їх масово обривали  і годували худобу.  А у межах невеликої ділянки відірваним листям  місце на компостній купі, якщо така є.

Нижнє листя, при розрослих кущах, знаходиться в тіні. По суті, воно більше споживає, ніж виробляє. Процес фотосинтезу в них йде «мляво». Від таких утриманців і сама капуста намагається позбавитися – листя поступово в’яне, жовтіє. Тільки це відбувається повільно. Потрібно допомогти та видалити. Обривають те листя, які підв’яло, пожовтіло, лежать на землі.

Коли і як  обламувати.  Оптимальний час для обламування листя – коли качан вже зав’язався. Зазвичай це відбувається у серпні.

Обірвати потрібно найнижче, велике листя. Не зрізати ножем чи секатором, а просто обламати. Робити це потрібно в суху сонячну погоду, щоб ранки швидше затяглися.

Такий агроприйом дозволить суттєво збільшити розмір качанів та створити більш сприятливі умови для зростання. Всі поживні речовини, які раніше споживали старе листя, підуть на зростання того листя, що вже закрутилося в качан. У результаті качани стають більшими, щільними і не розтріскуються.

Ревізію проводять раз на тиждень і зривають листя, яке поступово почало відмирати.

Також видаляють листя при навалі слимаків. Якщо вони побували на нижньому листі один раз, неодмінно навідуватимуться на ділянку з капустою регулярно.

Коли видаляти листя не можна. Коли листя тільки закручується у качан, відривати нічого не можна.

Якщо обламати листя на цьому етапі, то капуста почне нарощувати нові. І робитиме це доти, доки не виросте потрібна кількість. Так, для формування качана у ранньої капусти потрібно 8 листків, у пізніх сортів – 10-12. Відповідно, якщо листя видаляти, то качан не сформується зовсім або буде розміром із лісовий горіх.

Новини

Господар

Здоров'я