Кращий сайт для жителя села

Який розмір картоплі найкращий для посадки та інші фактори урожаю

Перше і головне правило, в якому сходяться всі агрономи, полягає в тому, що будь-який обраний сорт картоплі потрібно міняти максимум через п’ять років (можна і раніше, але не пізніше). В іншому разі з кожним роком врожайність картоплі буде падати.
Розберемо і інші важливі критерії відбору картоплі на посадку:
• Сорт. Різновидів велика кількість, і з кожним роком їх стає все більше. Але важливо вибирати сорт, відповідний для вирощування саме у вашій кліматичній зоні. Так можна бути впевненими, що коренеплід перенесе несприятливі погодні умови. Також при виборі сорту орієнтуватися на тип ґрунту на вашій ділянці. Є види, які прекрасно ростуть в суглинних ґрунтах, а є, які ідеально підходять для піщаних ґрунтів. Вибір сорту також залежить від термінів дозрівання. Якщо городник планує харчуватися власною картоплею і влітку, і взимку, є сенс подумати про покупку відразу декількох сортів.
• Всі бульби повинні зберегтися чистими і здоровими. Слідів гнилі та інших захворювань бути не повинно. Тому перед посадкою доведеться перебрати буквально кожну бульбу. Всі зіпсовані екземпляри відразу відсівати, не варто сподіватися, що з них хоч щось виросте.
• Чим більше вічок в бульбі, тим краще для майбутнього врожаю. Тож розмір бульби теж має значення. Такий матеріал дає більше пагонів, за рахунок чого і сама картопля краще проросте і дасть багатий урожай.

Новини

Господар

Здоров'я