Кращий сайт для жителя села

Як підвищити урожай картоплі, впливаючи на кущ

Як впливаючи на надземну частину збільшити урожай картоплі, це питання не дає спокою картоплярам. Ось що думають про це спеціалісти.
Формування високого врожаю картоплі можли¬ве при правильному спів-відношенні між ростом надземної частини і бульб. До появи сходів корені і підземні стебла живляться за рахунок висаджених бульб або їх частин. Потім стебла, листя і столони завдяки фотосинтетичній діяль¬ності наростають актив¬но, а бульби утворюються слабо. Далі ріст надзем¬ної маси слабшає й ініціа¬тиву на себе переймають бульби. Наприкінці веге¬тації бадилля поступово відмирає, а бульби поси¬лено приростають.
З появою квітко¬вих бутонів починають зав’язуватися бульби, які продовжують форму¬ватися в період цвітіння картоплі. В цей час квітки і бульби стають конку¬рентами в споживанні поживних речовин, тому й застосовується такий агроприйом, як видален¬ня бутонів до цвітіння, щоб більше живлення діставалося бульбам, що формуються.
Хоча при слабкому розвитку бадил¬ля хорошого врожаю теж не буде, однак і надто буйне листя не гарантує великої кількості бульб. До речі, дослід¬ники встановили: якщо в період цвітіння надземна маса становить 0,6-1 кг, то такий кущ може дати урожай 2,2-3,7 кг. А на утворення крохмалю в бульбах найбільше впливають листки середнього ярусу на кожному стеблі тобто 5-7-й, рахуючи зверху. Тому видалення суцвіть і верхівок пагонів працює на ріст урожаю.

Новини

Господар

Здоров'я