Кращий сайт для жителя села

Безкоштовні обстеження у сімейного лікаря. Перелік від МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я України повідомило, що уклавши декларацію з сімейним лікарем пацієнт має право отримати безоплатно низку діагностичних досліджень та швидких тестів. Безпосередньо у кабінеті лікар може провести скринінг на певні захворювання, зробити швидкі тести на інфекційні захворювання.

МОЗ повідомляє, що безоплатно можна пройти:

інструментальну діагностику: електрокардіографію, пікфлуометрію (пікову швидкість видиху для оцінки дихальної системи), отоофтальмоскопію, вимірювання гостроти зору;
скринінг на наявність розладів психіки та поведінки;
виявлення індивідуального ризику інфекційних та неінфекційних захворювань: туберкульозу, ВІЛ, вірусних гепатитів, серцево-судинних, хронічних респіраторних, онкологічних, діабету тощо;
раннє виявлення ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Також до пакета первинної медичної допомоги входять наступні аналізи:

загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
загальний аналіз сечі;
загальний холестерин;
глюкоза крові.

Для проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення на аналіз та скеровує пацієнта до лабораторії. Пробірку для аналізу крові, рукавички, шприц, спиртову серветку/вату/спирт тощо пацієнт НЕ МАЄ оплачувати додатково. Усі витратні матеріали входять до вартості послуг, які оплачує за договором Національна служба здоров’я України.

За необхідності, сімейний лікар може направити пацієнта на інші аналізи, потрібні йому за станом здоров’я, або залучити до лікування фахівця іншої спеціалізації.

Новини

Господар

Здоров'я