Кращий сайт для жителя села

Пенсіонери, яким бракує стажу, мають право на соцвиплати.

В Україні стабільно змінюються вимоги щодо пенсійного віку. Станом на 2022 рік, щоб вийти на пенсію у 60, необхідно офіційно відпрацювати повних 29 років! Разом з тим для тих, кому бракує стажу, держава передбачає виплату соціальної допомоги – так званої соціальної пенсії. Хто ж може на неї претендувати?

Що таке соціальна пенсія

Громадяни, які досягли пенсійного віку, але не можуть вийти на пенсію через відсутність страхового стажу, можуть претендувати на тимчасову соціальну допомогу. Таку виплату можна оформити після досягнення 65-річного віку.

При цьому отримувати ці виплати замість пенсії мають право лише ті громадяни, які на момент оформлення мають не менше 15 років страхового стажу. Така фінансова допомога перераховується кожні півроку, з урахуванням майнових змін та середньомісячного сукупного доходу.

Як оформити виплати

Щоб отримувати тимчасову фінансову допомогу від держави, громадяни повинні звернутися до органів соціального захисту населення за місцем  реєстрації  або фактичного проживання.

Якщо соціальна пенсія оформлюється не за пропискою, до загального пакету документів потрібно додати довідку про неотримання такої допомоги від Управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Загальний перелік документів для оформлення заявки   виглядає так:

документ, що засвідчує особу пенсіонера, його місце проживання, а також індивідуальний податковий номер (ІПН);
довідку про страховий стаж, яку можна отримати, надіславши запит до Пенсійного фонду;
декларацію про доходи та майновий стан за останні півроку – заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї.

Розмір виплат соціальної пенсії

Розмір соціальної пенсії становить різницю між прожитковим мінімум для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї пенсіонера на одну особу за попередні 6 місяців, проте не більше ніж 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 липня 2022 року прожитковий мінімум в Україні становить 2 600 гривень.

Зауважимо, що соціальна допомога пенсіонерам не призначається, якщо громадянин   працює, здійснив покупку   на суму у понад 50 тисяч гривень, має більше одного авто чи квартири тощо.

Новини

Господар

Здоров'я