Кращий сайт для жителя села

Правда і міфи про вакцини і вакцинацію від коронавірусу

Про вакцини проти коронавірусу ходять найрізноманітніші чутки. І в цій суперечливій інформації дуже легко загубитися. Скільки разів ви чули, що вакцини проти коронавірусу викликають тромбоз або що від них можна захворіти? Розібратися в цих та інших найпопулярніших питаннях про вакцинацію допоміг розібратися головний санітарний лікар України Ігор Кузін, інформує gospoda.com.ua

Про різницю між вакцинами.
Всі вакцини, які зареєстровано в Україні, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я і ефективні проти коронаві¬русу. Єдина відмінність у тому, що різні типи вакцин були створені за різними технологіями.
• «ФАЙЗЕР» і «МОДЕРНА» (мРНК-вакцини) міс¬тять молекули мРНК, які кодують шиловидний білок коронавірусу. Ця мРНК потрапляє в клі¬тини організму людини і дає їм своєрідну «інструк¬цію», як створити такий білок. Імунна система розпізнає його і виробляє антитіла.
• «АСТРАЗЕНЕКА», «КОВІШИЛД», «ЯНСЕН» (век¬торні вакцини) використовують безпечний вірус застуди, щоб доставити специфічні білки коронавірусу в клітини організму людини. Цей бі¬лок активує імунну реакцію, не викликаючи хво¬роби.
• «КОРОНАВАК» (діє на основі методу інакти¬вації) містить у своєму складі частинки «уби¬того» вірусу, організм реагує на нього і виробляє імунітет.
Головний принцип вакцинації — навчити орга¬нізм протистояти вірусу. Спосіб, як це зробити, може відрізнятися. Всі доступні в Україні вак¬цини знижують ризик тяжкого перебігу хворо¬би та госпіталізації.

Чи можуть вакцини змінити ДНК людини?
Правда полягає в тому, що жодна вакцина не може змінити геном людини. Очевидна відпо¬відь: тому що мРНК-вакцини не мають доступу до ядра клітини, де зберігається ДНК. Жодної взаємодії з ядром клітини або людськими генами не відбувається, — пояснює Ігор Кузін.

Чи можна заразитися коронавірусом від вакцини?
Лікарі однозначно стверджують, що жодна з на¬явних сьогодні вакцин проти СОУЮ-19 не містить живого вірусу, який може викликати хворобу. То¬му зараження ковідом через вакцину — також міф.
Вакцина «Коронавак» (СогопаУас) містить неак¬тивний коронавірус, «АстраЗенека» (Азіга2епеса) — вектор-модифікований аденовірус шимпанзе. Простими словами: в обох цих вакцинах міститься вже «убитий» вірус. Він вчить організм людини боротися з коронавірусом, але не має сили, щоб викликати саму хворобу, — зазначає Кузін. — Лихо¬манка, підвищена температура, головний і м’язовий біль є нормальними реакціями, які свідчать про активну роботу імунної системи вакцинованої лю¬дини.

Мочити місце уколу не можна?
Не мочити місце щеплення — це правило, яке ми пам’ятаємо зі школи. Але сьогодні медики не мають таких застережень. Купайтеся на здоров’я. Однак під час купання не рекомендується терти місце уколу,- радить Ігор Кузін.
З усіма питаннями або сумнівами щодо вакцинації по¬трібно звертатися до свого сімейного лікаря або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я: 0800-60-20-19.

Новини

Господар

Здоров'я