Кращий сайт для жителя села

Дві «корисні» ранкові звички, що загрожують інфарктом.

Ранкова зарядка та обливання водою далеко не всім підуть на користь, особливо якщо людина страждає від підвищеного артеріального тиску або проблем із судинами. Як убезпечити себе пояснив кардіолог, кандидат медичних наук Олександр Козаченко.
За словами фахівця, зарядка дисциплінує, підвищує рівень серотоніну та бадьорості. Однак організм потрібно привчати до зарядки поступово, тому у новачків можуть виникнути серйозні проблеми. Тим більше, якщо починати таку практику у літньому віці.
«Інтенсивне фізичне навантаження після пробудження може «вдарити» по серцево-судинній системі», — наголосив лікар в інтерв’ю, додавши, що «стрибки пульсу та артеріального тиску підвищують шанси на інсульт або інфаркт».
Схожа ситуація і з обливання холодною водою. З одного боку – бадьорість, загартовування, гігієна, з іншого – ризик погіршення стану.
«Надмірний ентузіазм може зіграти з вами злий жарт. Особливо, якщо ви страждаєте від підвищеного артеріального тиску або проблем із судинами», — уточнив Олександр Казаченко.
Крім того, при різкому підйомі вранці з ліжка може виникнути запаморочення, а то й зовсім непритомність.
«Після пробудження дайте собі кілька хвилин поніжитися, потім присядьте на ліжко, потягніться», — порадив кардіолог.

Новини

Господар

Здоров'я