Кращий сайт для жителя села

Корисність перцю залежить від його кольору.

Лікарі з’ясовували болгарський перець якого кольору корисніший.
Болгарський перець — єдиний із перців не містить капсаїцину, тобто речовини, що надає йому пекучості. Саме тому він солодкий. Кольори такого продукту це не просто результат селекції, як могло б здатися. У болгарському перці є ціла низка корисних мікроелементів, при цьому, залежно від кольору продукту, вміст їх відрізняється. То який же перець корисніший?
Перший важливий мікроелемент, який є в болгарському перці — вітамін С. У жовтому перці міститься три добові норми цієї речовини на 100 г продукту. І це абсолютний рекорд для всіх овочів та фруктів. У червоному перці — дві добові норми, а зеленому близько 80%, тобто приблизно одна добова норма.
Вітамін С, як зазначили медики, потрібен для хорошого стану шкіри, оскільки необхідний для колагену та еластину – білків, що підтримують шкіру у підтягнутому стані. Також вітамін С потрібен для еластичності судин.
Наступна корисна речовина, яку можна знайти в болгарському перці — вітамін А. У червоному продукті такого провітаміну міститься багато — 60% норми на 100 г продукту, тобто в 150 грамах перцю червоного кольору буде знаходитися добова норма вітаміну А. У жовтому його 10%, а в зеленому майже немає – лише 4%.
Як зазначив імунолог Андрій Продеус, цей провітамін дуже потрібний для зору. «Сітківка ока здатна сприймати колір за допомогою речовини під назвою родопсин. І ця речовина не утворюватиметься, якщо немає провітаміну А. Виходить, що за його відсутності не буде і нормального колірного зору», — наголосив Андрій Продеус.
Третій важливий компонент продукту – калій. Це найважливіший елемент для м’язових скорочень та роботи систем виділення організму. З огляду на колір, рейтинг корисності різних болгарських перців виявився таким. Жовтий – на першому місці, зелений – на другому, а червоний – лише на третьому.
Таким чином, жовтий перець усіх переміг, і його можна назвати найефективнішим.
Також лікарі дали поради щодо використання продукту в їжу. Так, лікарі та професійний кухар підкреслили, що болгарський перець краще не піддавати термообробці, тому що, наприклад, вітамін С вже при нагріванні до 60 градусів починає руйнуватися, а до 100 градусів і зовсім зникає. Тому при приготуванні лечо варто розуміти, що цього вітаміну там не буде. Так що оптимальним рішенням для максимуму користі стає салат зі свіжих перців, заправлений йогуртом.

Новини

Господар

Здоров'я