Кращий сайт для жителя села

Науковці розповіли як часто треба митися, міняти білизну і прати рушники

Пропонуємо поради науковців щодо того, як часто варто митися самим, прати речі та прибирати в домі. Можливо, ви робите ось неправильно?

Як часто слід приймати душ? Щодо цього не існує єдиного правила, хоча дерматологи погоджуються, що суспільство загалом приймає душ занадто часто.
Багато з нас приймають душ щодня, однак, якщо ви не робите багато фізичної роботи, ви можете робити це через день, при цьому не мати поганого запаху і водночас поберегти шкіру.
Однак шкіра в усіх різна, і якщо, наприклад, ви тренуєтеся щодня, важливо приймати душ після кожного тренування, щоб при вашій появі у компанії люди не затуляли носа.
Також винятком є ноги. Фахівці рекомендують щодня мити ноги м’яким милом (особливо між пальцями) і після цього ретельно їх висушувати.
Миття волосся. Як і шкіру, наше волосся не варто мити надмірно.
Фахівці погоджуються з тим, що якщо шкіра вашої голови не швидко жирнішає, не потрібно мити її щодня. Оптимальний варіант — кожного третього дня, заодно зможете трохи заощадити на шампуні та кондиціонері.
Постільна білизна. Ми проводимо близько третини свого життя в ліжку, тому переконайтеся, що ви спите у здоровому середовищі.
Фахівці в галузі охорони здоров’я рекомендують щоранку знімати з ліжка ковдру, адже вологі від поту простирадла, на яких також лишаються відмерлі клітини шкіри — ідеальна принада для пилових кліщів. Простирадла мають «дихати», тому краще також відкрити вікно.
Інститут доброго ведення господарства (Good Housekeeping Institute) рекомендує міняти простирадла принаймні раз на два тижні, а якщо ви сильно потієте під час сну, то краще робити це щотижня.
Прання рушників. Коли ми витираємося, багато мертвих клітин шкіри потраплять з тіла на рушник — а ними дуже люблять поласувати бактерії. Прати рушники після кожного використання не екологічно, але їх слід ретельно висушити перед наступним використанням.
Good Housekeeping Institute пропонує прати рушники після трьох використань. Обов’язково робити це при високій температурі, щоб знищити бактерії, що накопичилися між нитками.
Дитячі піжами. У батьківських групах ведуть довгі дебати з цього приводу. Усі сім’ї різні, як і їхні звички, тому, хоча одним може бути легше прати піжаму щодня, інші залишають її на тиждень або навіть доти, поки вона не стане вже занадто брудною для носіння.
Однак журнал Good Housekeeping припускає, що, як і всі інші дитячі речі, піжаму можна одягати неодноразово, і лише якщо вони мають плями або неприємний запах, то треба випрати їх позачергово.

Новини

Господар

Здоров'я