Кращий сайт для жителя села

Після 60-ти здоров’я визначається не роком у паспорті…

Особливо гостро це помітно на зустрічі випускників, коли однокласникам за 60. Одні охають при кожному русі, а інші весь вечір танцюють як в молодості. Розповідаємо про головні принципи, які допоможуть як можна довше зберігати активність, бадьорість і ясний розум.

1. Займайтеся спортом. Активний спосіб життя знижує ризик розвитку діабету, судинних захворювань, інсульту і хвороби Альцгеймера.
Британські вчені вважають, що зайнятися спортом ніколи не пізно. Їх дослідження показало: у людей, які займаються фізичними вправами, шанси на хороше здоров’я в старості зростають в 7 разів.
2. Вивчайте нове. Мозок зношується так само, як і все тіло: після 60 років люди починають втрачати до 4 г мозкової тканини щорічно. На щастя, цей процес можна компенсувати: досить регулярно виходити за рамки рутинного інтелектуальної праці. Освоюйте нові навички, вчіть мови, читайте книги — це допоможе зберегти розум ясним.
Відомі приклади коли люди за 60 отримували нову освіту, вивчали комп’ютерну грамотність, іноземну мову,починали бізнес. і навіть освоювали навички керування літаком.
3. Спілкуйтеся. Самотні люди старіють швидше — і це науковий факт. На пенсії є ризик потрапити в соціальну ізоляцію — а вона підвищує ризик розвитку депресії, інфарктів і інсультів. Тому в літньому віці потрібно якомога більше спілкуватися, знайомитися з новими людьми.
4. Харчуйтеся збалансовано. Менше цукру, солі і оброблених продуктів; більше овочів, фруктів, жирної риби і цільного зерна — ось головні принципи здорового харчування в зрілому віці.
5. Уникайте хронічного стресу. Через нього імунна система зношується, організм починає гірше справлятися з хворобами, і тіло старіє швидше. Справитися з нервовим напруженням допомагають здоровий сон, фізична активність, спілкування і медитації. Якщо нічого не допомагає, варто звернутися до психотерапевта — він допоможе навчитися прийомам, які пригнічують тривогу.

Новини

Господар

Здоров'я