Кращий сайт для жителя села

Скоро час збирати цвіт акації

Коли цвіте акація, не забудьте зібрати її цвіт. Його потім можна заварювати як чай, і пити цей настій при різних захворюваннях.
Тромбофлебіт. Квітки або листя білої акації настоюють на го¬рілці в співвідношенні 1:2 впро¬довж 1 тижня. Хворі вени змочу¬ють настоянкою і розтирають.
Артрит, артроз, остеохон¬дроз. На горілці готують таку ж настоянку, нею розтирають хво¬рі суглоби, роблять примочки, компреси.
Невралгія, міозит — розтиран¬ня і примочки такою ж настоянкою.
Цистит. 1 чайну ложку сухих квіток залити склянкою окропу, настояти ЗО хв. Приймати по 1 ст. ложці тричі на день.
Гастрит (з підвищеною кис¬лотністю). 1,5 ч. ложки кори залити 2 склянками окропу, на¬стояти 2 год., приймати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день. Болі вщу¬хають швидко.
При кашлі, грипі, болях у шлунку і циститі приймають настій квіток. Залити 1 ст. ложку сировини 1,5 склянки окропу, на¬стояти 2 год., процідити і пити по 0,5 склянки тричі на день за 20 хв. до їди упродовж 2-3 тижнів.
Підвищену кислотність шлунка і закреп лікують корою білої акації. Залити 2 склянками окропу 0,5 ч. ложки подрібненої кори, настояти ЗО хв., процідити і пити по 1 /3 склянки тричі на день упродовж 2 тижнів.
Артрит, поліартрит і рев¬матизм. Наповнити півлітрову пляшку квітками, залити по вінця горілкою, настояти 2 тижні і про¬тирати настоянкою хворі місця.
Варикозне розширення вен і відновлення при паралічі. Необ¬хідно залити 0,5 літра окропу 30- 40 г сухих квіток акації, настояти 7 днів, а потім цим настоєм 2-3 рази на день змащувати місця варико- зу і паралізовані ділянки тіла.
Хворі суглоби. Розтирання настоянкою білої акації знімає набряклість, покращує кровообіг і знеболює хворі суглоби. З нею роблять примочки і компреси на ніч на болючі місця. Щоб приго¬тувати настоянку, 1 частину по¬дрібнених квіток або листя білої акації залити 2 частинами горіл¬ки і настоювати тиждень. Дотри¬муватися дозування, бо у вели¬ких дозах акація отруйна.
При розсіяному склерозі на¬повнити квітками акації пляшку
з темного скла, залити по вінця гасом, щільно закрити і закопати в землю на 9 днів. Перед вживан¬ням змастити ноги олією, а по¬тім розтерти їх цією настоянкою. Утеплити. Лікування тривале, але ефективне.
При радикуліті, ревматиз¬мі, відкладенні солей, ударах, ранах хороший терапевтичний ефект має застосування спирто¬вої настоянки квітів білої акації. Хворі місця потрібно рясно змо¬чувати і розтирати.
Від жіночого безпліддя. Сухі стручки білої акації подрібнити і залити 1 ст. ложку сировини 2 склянками окропу. Прокип’ятити 10 хв., настояти 1 год. і пити по 0,5 склянки 4 рази на день впро¬довж місяця. Зробити перерву на тиждень і повторити курс. Крім цього, слід вживати настій спо¬ришу: 1 ст. ложку трави заварити склянкою окропу, настояти 45 хв. і пити по 0,25 склянки три тижні. Після цього слід приймати таку суміш: 100 г насіння дикої моркви перемолоти в кавомолці, додати 50 г цукру, перемішати і з’їдати по 1 ч. ложці суміші тричі на день.
Протипоказання. У великих дозах рослина отруйна. Особли¬ву небезпеку становить кора, в якій є токсальбумінробін, — може спричинити подразнення слизо-вих оболонок.
При гастритах з низькою кис¬лотністю не використовувати.
При отруєнні спостерігається наростаюче збудження.
Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем!

Новини

Господар

Здоров'я