Кращий сайт для жителя села

Через пандемію стало більше мігрені.

Із початком пандемії побільшало хворих, які скаржаться на мігрень, кажуть медики.
Одна із причин мігрені — перебування у напрузі та стресі, що, зокрема, пов’язані з пандемією, зауважують лікарі.
— Так, одна з ключових причин виникнення мігрені — зростання чисельності чи інтенсивності стресів,- каже Олександра Щебет, неврологиня. — Мігрень може розвину¬тися і на фоні певних психічних хвороб — як-от біполярний розлад, депресія, шизофренія. Ще однією причиною виникнення цієї проблеми може бути онкологія. Також до факторів ризику належить захворювання кісток черепа.
— Які особливості болю голови свідчать, що це — саме мігрень?
— Йдеться переважно про однобічний біль за оком, у скроні, біля вуха тощо. Можливі також чутливість до звуків або світла в момент нападу, нудота, “плями” чи спалахи перед очима за годину до початку нападу. Буває, що перед ним у хворого терпнуть руки,обличчя.
Жінки потерпають від мігрені вдвічі частіше за чоловіків. Най¬важчі прояви можуть траплятися у віці близько 30 років.
— Який механізм виникнення хвороби?
— Міігрень виникає при подраз¬ненні або стисканні структур, що містять нервові закінчення у шкі¬рі, підшкірній клітковині, у суди¬нах м’яких покривів голови, окісті черепа, оболонках мозку, внутріш¬ньочерепних артеріях, венах і ве¬нозних синусах, зоровому нерві то¬що.
— Скільки може тривати напад?
— Від 4 до 72 годин. Якщо проблему занедбати — вона стане хронічною.
— Як лікують недугу?
— Переважно допомагають знеболювальні препарати, дозу яких узгоджують з лікарем. У разі потреби лікар може призначити препарати проти мігрені, які відпускають лише за рецептом. У них міститься наркотична речовина, тож три¬валість застосування таких ліків — не більше як 10 днів на місяць, з частотою до 2 днів на тиждень. Додам, що звичайні анальгетики можна вживати не частіше як 2 — 3 рази на тиждень.
Уникати нападів мігрені можна, дбаючи про своє психічне здо¬ров’я, виробивши уміння відмовлятися від справ, виконати які дуже важко. Також потрібно займатись спортом та дбати про здоровий сон, пише «Експрес».

Новини

Господар

Здоров'я