Кращий сайт для жителя села

Яка ковбаса найменше загрожує здоров’ю, а яка — найбільше

Слово «ковбаса» все частіше викликає у нас неоднозначну реакцію. Чому? За класифікацією МАІР, ковбасні вироби віднесені до першої групи небезпеки. Це означає, що канцерогенний ефект даних продуктів для людини повністю доведений.
У другу групу внесено червоне м’ясо — основа більшості ковбас. При нагріванні м’яса в ньому утворюються різні канцерогенні сполуки, причому, чим більше термічної обробки, тим воно шкідливіше. Найшкідливішим є смаження.
Виходячи з цього, найбільш шкідливими слід визнати напівкопчені і копчені ковбаси. Причому на першому місці по шкідливості стоятимуть саме напівкопчені. Для копчених, за стандартами, масу коптять, варять і знову коптять. Для напівкопчених — обсмажують, варять, а потім коптять. Таким чином, у технології напівкопчених ковбас застосовуються всі найшкідливіші компоненти: використання червоного м’яса, його обсмажування і копчення
Сирокопчена ковбаса. Вона не піддається ніякій термічній обробці, зате процес її копчення більш тривалий. Звідси додаткова кількість канцерогенів, серед яких бензапірен і нітрозаміни.
Шинка і варена ковбаса — продукти, які найчастіше вживають на сніданок. Це і робить їх дуже небезпечними. При їх виготовленні використовується велика кількість натрію (просто солі) — без нього ці види ковбас не зберегти. Навіть якщо шинка і ковбаса будуть із м’яса птиці, в них все одно збережеться підвищений вміст натрію.
Ліверна і кров’яна ковбаси. Для них актуально все те, що говорилося про варені та шинні. Тільки ліверну роблять не з м’яса, а з внутрішніх органів тварини. При її виготовленні поряд із печінкою використовують нирки і брижу — субпродукти першої категорії, або серце, шлунок, вим’я, рубець — субпродукти другої категорії.
Начинка кров’яної ковбаси зрозуміла з назви. В ідеалі це повинна бути добре очищена кров здорових тварин. Усі ці види ковбас мають найкоротший термін зберігання. Правда, виробники часто намагаються продовжити його штучно, напихаючи ці ковбаси всілякими консервантами.
Сиров’ялена ковбаса. Серед ковбас із червоного м’яса вона найбільш нешкідлива. Її виробництво включає в себе тільки процес тривалої сушки. Сиров’ялена ковбаса дуже корисна, адже через відсутність термообробки в ній зберігаються всі корисні речовини, які є в м’ясі. Найбільший її недолік — сіль, без якої така ковбаса швидко псується.
Ковбасні вироби з м’яса птиці позбавлені всіх недоліків, властивих виробам із червоного м’яса. Але в курячій ковбасі або продукті з індички не менше солі і шкідливих добавок, які роблять їх смачними, красивими на вигляд, але далеко не завжди корисними.

Новини

Господар

Здоров'я